ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREElektromobilność
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tesla pozwana w USA za system autopilota
21.04.2017r. 09:10

Jak czytamy w serwisie pb.pl, do sądu federalnego w San Jose w Kalifornii trafił pozew w którym Tesla oskarżana jest o sprzedaż 47 tys. aut elektrycznych z systemem autopilota, który jest "niebezpiecznie wadliwy" po uruchomieniu. Pozew grupowy obejmuje wszystkich posiadaczy aut model S i model X, którzy kupili je w okresie dwóch kwartałów zakończonym 31 marca.
Użytkownicy aut którzy złożyli wniosek wskazują, że auta po włączeniu autopilota czasami nie trzymają się pasa, hamują bez wyraźnej przyczyny lub nie hamują mimo zbliżania się do innych pojazdów - wylicza serwis.
Tesla broni się, wskazując że nigdy nie składała deklaracji pełnego autonomicznego prowadzenia samochodów wyposażonych w to rozwiązanie, a sam pozew określiła jako "pozorowane działanie prawne", którego celem jest chęć zarobienia przez prawników.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE