ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREElektromobilność
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


MATERIAŁY PROBLEMOWE
26.04.2017r. 12:41

Ten rok postrzegamy, jako okres stwarzający dla elektroenergetyki szanse, których wykorzystanie pozwala "sięgać po więcej", czyli budować na bazie posiadanych już dzisiaj zasobów i infrastruktury. Z naszych analiz wynika, że w na bazie posiadanych zasobów i infrastruktury, polska energetyka możne zyskać ponad 3,8 mld+ zł.
Pwc Polska Sp. z o.o.
08.03.2017r. 05:21

dr Sergiusz Urban, doradca, WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr Sp. k.
W przepisach Unii Europejskiej ustanowione zostały wymagania wobec punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Regulacje unijne dotyczące elektromobilności kierowane są w pierwszej kolejności do państw członkowskich UE, nakazując im opracowanie i wdrożenie odpowiednich polityk wspierających rozwój tej sfery gospodarki, część przepisów ma jednak bezpośredni wpływ także na inne podmioty, np. inwestorów, choćby poprzez określenie konkretnych specyfikacji technicznych dotyczących punktów ładowania.
20.02.2017r. 05:05

Holandia jest państwem, w którym funkcjonuje wysoko rozwinięty rynek elektromobilności. Nie byłoby to jednak możliwe bez zsynchronizowanej i spójnej polityki, mającej na celu wyeliminowanie barier o charakterze systemowo-rynkowym, prawnym, infrastrukturalno-technologicznym i ekonomicznym, co w konsekwencji doprowadziło do usunięcia będącej ich wynikiem kluczowej przeszkody o charakterze społecznym. Holenderski sektor elektromobilności w fazie swojego rozwoju systemowo charakteryzuje się interoperacyjnością, a także spójnością i konsekwencją podejmowanych działań w długim horyzoncie czasowym. Z kolei finansowanie nowych technologii w dużym stopniu oparte jest na instytucji partnerstwa publiczno-prywatnego i skutecznym mechanizmie jego stosowania.
25.01.2017r. 05:28

Piotr Stawski, Edward Ziaja ("Energetyka" - 12/2016)
W pracy dokonano przeglądu problematyki ładowania pojazdów elektrycznych i ich wpływ na sieć dystrybucyjną. Omówiono różne przykłady hybrydowych układów zasilania tych stacji, tj. układów dla których energię pobiera się z sieci dystrybucyjnej oraz dodatkowo z lokalnych źródeł rozproszonych.
08.12.2016r. 05:14

Dominik Brodacki, Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza
Jakie czynniki determinują rozwój sektora elektromobilności w Holandii? Dzięki jakim rozwiązaniom i jakim sposobom ich implementacji, państwo to zbudowało na bazie nowych technologii zupełnie nową gałąź gospodarki? Efektywność wykorzystania potencjału elektromobilności jest możliwa do osiągnięcia dzięki interoperacyjności podejmowanych działań. W przypadku Holandii elektromobilność nie oznacza jedynie nowego napędu dla samochodów, rowerów, pociągów czy statków, lecz stanowi transformację w kierunku zupełnie nowego sposobu mobilności, który związany jest zarówno z nowymi rozwiązaniami technologicznymi, jak również ze zmianami o charakterze ekonomicznym oraz społecznym.
05.12.2016r. 00:07

Piotr Syryczyński
Rynek energii w połowie XXI wieku będzie w dużym stopniu zależny od dostępu do litu oraz kilku innych metali. Plan rozwoju elektromobilności wymaga zręczności dla pozyskania dostępu do tych strategicznych surowców.
26.10.2016r. 05:23

Joerg Ferchow - ekspert branżowy SAP specjalizujący się w zagadnieniach elektromobilności oraz sieci inteligentnych; Filip Kowalski - Dyrektor Sektora Energetyki i Zasobów Naturalnych w SAP Europa Centralna i Wschodnia
Czy jechałeś już samochodem elektrycznym? Jeśli nie - musisz spróbować! Po takim doświadczeniu wiele osób jest skłonnych zapomnieć o silnikach spalinowych i korzystać jedynie z pojazdów z napędem elektrycznym.
09.09.2016r. 05:28

Tomasz E. Kołakowski ("Energetyka' - 9/2016)
Wiele się działo w sierpniu tego roku, także i w dziedzinie elektroenergetyki. Ogłoszona została, między innymi na stronach internetowych "Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" opracowana z datą 29 lipca 2016 roku. Opublikowało ją na początku sierpnia do konsultacji społecznych Ministerstwo Rozwoju. Opracowanie zawierające oprócz planów bardzo wielu konkretnych projektów także niezwykle wiele górnolotnych sformułowań, jest bardzo obszerne, bo liczy 224 strony formatu A4.
05.08.2016r. 05:21

Tomasz E. Kołakowski ("Energetyka" - lipiec 2016 r.)
Mimo okresu letniego zwanego dawniej sezonem ogórkowym wiele się wokół spraw energetycznych dzieje. Już przyzwyczailiśmy się do tego, że słowa bezpieczeństwo energetyczne odmieniane są przez prawie wszystkie przypadki.
19.07.2013r. 14:00

Powszechnym błędem - według Stanisława Mrozika, eksperta Krajowej Agencji Poszanowania Energii - jest przekonanie, że wprowadzenie auta elektrycznego będzie jedynie zamianą samochodu spalinowego na taki z silnikiem elektrycznym. Tymczasem masowe wprowadzenie pojazdu elektrycznego jest równoznaczne ze stworzeniem prawdziwie nowej kultury mobilności.
Autor: Cezary Tomasz Szyjko
("Energia Gigawat" - nr 5/2013)cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE