ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREElektromobilność
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


KOMENTARZE
07.11.2016r. 13:56

prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski, Politechnika Łódzka
Rowery elektryczne. To jest to, na co nas stać. I trzymajmy się tego kierunku. Jest realny i może przynieść wymierne korzyści gospodarce, o ile będzie umiejętnie realizowany.
28.10.2016r. 09:17

prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski, Politechnika Łódzka
Konferencja w Ministerstwie Rozwoju dotycząca motoryzacji jako koła zamachowego polskiej gospodarki wskazuje, że jest pewna szansa na powodzenie programu elektromobilności.
20.10.2016r. 07:49

Ministerstwo Energii 14 września 2016 r. przyjęło Plan Rozwoju Elektromobilności. Projekt rządowego dokumentu "Strategia odpowiedzialnego rozwoju polskiej gospodarki" stawia na elektromobilność. Jeszcze wcześniej, w czerwcu br. Ministerstwo zapowiedziało, że w 2025 r. po polskich drogach ma jeździć 1 mln pojazdów elektrycznych. Na ile realne są te projekty - spytał BiznesAlert.pl dr. inż Janusza Steinhoffa. byłego wicepremiera i ministra gospodarki.
27.09.2016r. 07:59

Kamil Moskwik, Gordon Wasilewski - analitycy rynku energii, współpracownicy BiznesAlert.pl
Milion pojazdów elektrycznych na polskich drogach to bardzo ambitny cel, ale w pewnej perspektywie czasowej zdecydowanie wykonalny, biorąc pod uwagę dynamicznie zmieniający się świat technologii wykładniczych, w jakim szczęśliwie przyszło nam żyć. Często słyszy się jednak argumenty o zasadności upowszechniania pojazdów elektrycznych (EV) kwestionując ekonomiczność ich rozwiązań oraz przede wszystkim aspekty środowiskowe związane z emisyjnością pojazdu elektrycznego w warunkach Krajowego Systemu Elektroenergetycznego opartego głównie na węglu. W tym artykule dokonano analizy obecnej sytuacji emisyjności pojazdu elektrycznego w Polsce oraz prognozy zmian w perspektywie 2030.
21.09.2016r. 13:56

Na początku tygodnia ministerstwo energii przedstawiło założenia Planu Rozwoju Elektromobilności i krajowe ramy polityki rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych. Zgodnie z nimi do 2025 r. po polskich drogach będzie jeździć milion samochodów elektrycznych. W tym tygodniu ruszają konsultacje społeczne dokumentów.
21.09.2016r. 12:09

prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski, Politechnika Łódzka
W końcu 2014 roku pisałem na BiznesAlert.pl, że " w liberalnej polityce rynkowej popularnością cieszą się mechanizmy, w których pod różnymi hasłami, czy ze wsparciem różnorodnych ideologii, biedni płacą na bogatych". Tym mechanizmem byli wówczas Prosumenci. Dziś gospodarka jest jakby mniej liberalna, jednak wciąż pojawiają się pomysły, aby biedni dopłacali do bogatych. Tym najnowszym pomysłem jest eMobilność, a mówiąc prościej samochody elektryczne. Pomysł ma swoje uzasadnienie ideologiczne, wskazujące, że energia elektryczna dla tych samochodów będzie wyprodukowana z węgla, wobec tego subsydiując samochody elektrycznej subsydiujemy górnictwo. Czy tak jest rzeczywiście?
13.06.2016r. 05:16

Grzegorz Wiśniewski
Jednoczesna zapowiedź kilku ważnych członków rządu dotycząca wprowadzania do Polski długo oczekiwanej ery elektromobilności została przyjęta z entuzjazmem, nadzieją, ale też niedowierzaniem.cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE